Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Ústní vody

Jak vybrat a proč používat ústní vody?

Ústní vody požíváme jako doplňkovou péči po vyčištění zubů a k osvěžení dechu. Obsahují zpravidla antibakteriální složky a fluoridy.
 
Antibakteriálními ústní vody obsahují například chlorhexidin, který eliminuje zubní plak, ale i kvasinky a viry.
 
Dále můžeme zvolit ústní vody na podporu bělení zubů např. s patentovanou technologií OXYgard nebo aktivním kyslíkem.
 
Ústní vody bez alkoholu jsou šetrné k ústní sliznici a mohou je bez obav používat i těhotné ženy. Jsou vhodné i do ústních sprch.
 
 
Existují i specializované ústní výplachy jako je například Ortho pro nositele rovnátek. Vyznačují se vyšším obsahem fluoridů pro remineralizaci zubní skloviny. Mají obsahují též hojivé složky pro citlivé/odřené sliznice.
 
Ústní vody určené pro citlivé zuby obsahují složky snižující citlivost zubů, jako je například dusičnan draselný, nebo  hydroxyapatit, který zpevňuje zubní sklovinu a uzavírá otevřené dentinové tubuly.
 
 
Ústní vody určené pro děti zpříjemňují každodenní rutinu čištění. Neobsahují alkohol, posilují přirozené zdraví zubů a dásní a snižují tvorbu zubního plaku. U dětí je vhodnější ústní voda bez fluoridů, kvůli riziku polykání.
 
 
Čtvrtina populace trpí suchostí v ústech – xerostomií. Sliny mají důležitou funkci - pomáhají přijímat potravu, chrání sliznice, napomáhají remineralizovat zubní sklovinu, neutralizují kyseliny v ústech. Xerostomie způsobuje narušení zdraví ústní dutiny a zvyšuje výskyt kazů, aftů, infekcí. Existují ústní vody určené výhradně pro lidi trpící xerostomií. Mají vyšší viskozitu a zvlhčují sliznice.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: profimed.cz
Porovnat Ústní vody